Oyun bitiyor, yatırım yapmayı bırakın. Okuyun, hak vereceksiniz.

Merhabalar, biraz uzun olabilir. Üzgünüm.

Fakat küçüklüğümün en güzel zamanlarını geçirdiğim, bir sürü güzel insan tanıdığım ve arkadaş olduğum, sarhoşken oynadığım, uykusuz kaldığımda oynadığım, mutluyken, hüzünlüyken her şekilde, bir boşluk yaratıp girdiğim oyun. Elveda...

Gamersfirst döneminde, her 400G1 kredi harcamasında verilen eşya kodu hediyesi bile bu üzüntüm karşısında beni teselli edemez.

Şimdi gelelim neden oyunu bıraktığıma; öncelikle birçok yayıncı değiştiren War Rock, döneminin en kötü yayıncısı Papaya Play ile karşı karşıya. Nexon bile bu oyuna bu kadar zarar verememiştir. Birçok arkadaşımda korkmadan bu gönderi altına yorum atabilirler, çünkü sonuna kadar haklısınız canlarım.

Anime karakterleriyle oyunu sürrealist bir yapıya iten, saçma ve işe yaramayan silahlarla dengeyi bozan, silah üretemiyorsa da sürekli aptal saptal cilt(skin) üreten bir ekiple karşı karşıya kalan oyuncuların(gerçekten emek veren oyuncuların) hemen her gün eksildiğini görüyoruz. Yeni başlayan oyuncu zaten overclocklardan, hacklerden ve oyunun üstün lag sorunundan dolayı 15 - 20 dakika oynayıp akabinde oyunu siliyor.

Zaman ayırıp da düzeltmediğiniz detaylar oyunu boğucu hale getiriyor. Mesela BG'deki ATC kulelerinin içinde neden bir B737 kokpitinin grafiği mevcut, orası bir kule? Bir radar .gif'i koymak çok mu zor? Hayır, üşengeçsiniz. Belki bu yazıyı bile okumayacaksınız.

Tankların, uçakların, helikopterlerin, botların, gemilerin hedef sistemleri, çalışma sesleri, füze ve top sesleri niye hala asırlık? Kitlenme dürbünleri niye saçma bir lock fonksiyonu içeriyor. Gerçeğinde böyle bir durum söz konusu bile değildir, dürbünü açtığınız kaideyi saptayan başlık veri almaya başlar. Bu detaylarla ufak gerçeklikler katılabileceğini bilmiyorsunuz; anlaşılan.

Refleks optik dürbünler niye hala 16 bit grafikler içeriyor mesela? CX4 Storm gibi güzel bir silahın optiğiyle, K1 Urban dürbünü niye aynı mesela? Sizin bir takım görüş problemleriniz mi var, yoksa oyuncuyu salak yerine mi koyuyorsunuz?

Devam edelim, bence şirketiniz bir paketçiye ihtiyacı var. Evet, gerçekten paketçilik diye bir departman bile açabilirsiniz çünkü bu konuda inanılmaz derecede beceriksizsiniz. M249 Nickel gibi birçok bolca satın alınan, süresiz silahları kaldırınız ve bunu haraç keser gibi kutulara bağladınız. O kadar fırsatçısınız ki, ekibinizden iğreniyorum.

Engineer için bir takım ürünlerin, Medic için bir takım ürünlerin, Sniper, Assault, H. Trooper için bir takım ürünlerin standart olması gerekir ki alıcının cebindeki son paraya kadar alıp kâr elde edesiniz ama siz parayı bir anda kazanmak istiyorsunuz. C4, Claymore vb. tuzaklar yok. Medic için farklı tedavi yolları geliştirebilirsiniz, mesela Medic Kit 2 daha fazla can basmak yerine, M14'ün etkilerini yok edebilir? Nasıl mantıklı değil mi? Neden biliyor musunuz? Ufak bir düşünceyle ve beyin fırtınasıyla bile bunu yapabilirsiniz.

Türkiye'deki durum zaten içler acısı. Yemek yemeye dahi para bulamayan insanların, sırf oyunu sevip sahip çıktıları için bir şeyler satın aldığını biliyorum. Ne var yani, zamanı olan ufak bir indirime gitseniz? İnanın kaybettiğinizden fazlasını kazanırsınız ama sizde böyle bir marketing işleyişinin olduğunu düşünmüyorum. Egolu ve bencilsiniz.

Kısacası, bu oyun artık ne para, ne emek, ne his ne de zaman hak ediyor. HİÇBİR ŞEYİ HAK ETMİYOR. Yeni oyunlar keşfedin canlarım, farklı oyunları deneyin, inanın bu aptal anime oyununu kısa bir süre sonra unutacaksınız.

Saygılarımla canlarım!

Editör ekibi, aldığınız parayı ve yetkiyi hak etmiyorsunuz. Umarım bir gün ellerinizi bu oyunun üzerinden çekersiniz ve işinizi yaparsınız. O zaman belki, tekrardan hoş buldum gibi bir gönderi paylaşırım.

Comments

Sign In or Register to comment.