fps sorunu

edited September 2023 in Turkish

ryzen 5 5600 rtx 3060 16 gb ram

olmasına rağmen karşıma 1 kişi bile çıksa 40 60 fpslere düşüyor

Comments

• edited September 2023

Evet mrTRuest doğru söylüyor tavsiyem kendi bütçene uygun WarRock için bir İntel işlemci ve Anakart alman yoksa sıkıntı çekersin oyunda ki bence çekme hiç değmez (tabi sana kalmış).AMD kullanıyodum İntel e geçtim eğer uygun bütçe bi Anakart İntel işlemci tavsiyesi istersen söyleyebilirim fps drop konusunda hiç bi problem yaşamazsın daha öncede bahsetmiştim AMD Ryzen de olsa WarRock bu sıkıntıyı yaşatıyo.İnan bak phenom x6 1090t ile oynuyodum aynı fps 35/40 ,45 ryzen5 le on sene önceki işlemciyle aynı fps veriyo. Antlon 3 çekirdeklede aynı fps :)

• işlemci bahane 0vc şahane. Ne yaparsan yap 0vc ler it sürüsü gibi oyunu batırdı

• edited September 2023

şuan ben i7 3370k ile ovc siz 4.1 ghz turbo bosst lu rahat oynuyorum akıcı hızlı dropsuz tabi lagsız lag olursan kill yükselir bütün problem lag i9 bile olsa lagsız olunca kill düşer yani oyunun stablil hali son nesil i5 i7 i9 veya düşük nesil farketmez stabil akıcı hızlı dropsuz olduğu zaman ki bu işlemciler sağlıyo bunu problem olmuyo fps drop konusunda lakin lag olduğu zaman direk kill/death etki ediyo yani herşey işlemci değil burda mesela bu oyun için i5 işlemci son nesil olsun yüksek fps stabil çalıştırsın diyelim patlayıcı modu oyun başı 10 kil alsın lagsız biride i9 kullansın yine tabi stabil çalıştırsın problemsiz ama lag olsun 15 kil alsın sonra diyorki benim işlemcim i9 senin yetersiz kalıyor lag olduğu için 15 kil aldığını kabul etmiyor bahaneyi işlemcin yetmiyora buluyor aslında yetiyor oda aynı akıcılıkta dropsuz oynuyor bence böyle şeylere inanıpta gidip te sadece sizde i5 olup problemsiz oynatıp lag olan biri öle dediği için almayın bence çünkü hiç bi alakası yok 2 işlemci de oynatıyo problemsiz dediğim gibi tek fark biri lag biri değil.

Bu oyunda ovc yaparak herhangi bi amaca ulaşmış olan varmı ben merak ediyorum enfazla kd 1.5 ten 1.6 olur bu onun bilgisayarını son sınırda kullandığını gösteriyo olabilir tabi bu kendi seçimi bazen şu durum olabiliyo siz diyelim çözünürlük ve detay ayarlarınız yüksek kalitede işlemciye yük biniyor her oyuncunun grafik ayarları farklı olabiliyor düşük sistem yüsek grafikte akıcılık düşerken yine düşük sistem düşük grafikte akıcılık yükselip drop azalıyor bu sefer karşı karşıya çatışmada düşük grafik oyuncuya üstünlük geçebiliyo yani bir i3 ilk nesil işlemci i5 son nesil işlemciyle asla bir değildir ve işlemciye göre oyun grafik ayarları en akıcı stabil şekilde ayarlanırsa tabiki elde edilir örneğin kan efekti su efekti yağmur efekti işlemciye göre bu akıcılığı 1024 düşük detay çözünürlüktede olabilir 800 yüksek detay mesela map detayı doku detayı çözünürlüktede olabilir yani standart 60 fps veren bi işlemcide map detayları doku detayları yüksekte fps düşmüyosa daha iyi bir oyun deneyimi için yüksek detayda oynanmasını tavsiye ederim.Birde ekran kartından renk ayarları yapıldığı taktirde gerçekten güzel gözüküyor.Söz konusu oyundan alınan keyftir herzaman.

Yani bu oyunda o ovc olmuş bu lag olmuş şu hile olmuş ne yapabiliriz ki yani.

• 0vc işi kancıklık işi huzur bozma küfür ettirip ceza aldırma işi. başka ne olabilir ki enayiler seviniyor fazla puan alınca ne yapacan :D

• edited November 2023
    Yorgan Gider Kavga Biter.

• ano po ito

• Hile derim Tap derim Bug derim Lag derim. Tekerleme gibi :D

• 🤣🤣🤣

• oyunda kasılmalar oluyor düzeltin şunu

Sign In or Register to comment.